Sklerotizácia drobných varixov – venektázií

Metličkové žilky, taktiež známe ako pavúčikovité cievky, venektázie, predstavujú drobné rozšírené žilky, ktoré sa objavujú v blízkosti povrchu kože. Na pokožke vytvárajú viditeľnú sieť, ktorá je svojím vzhľadom často prirovnávaná k pavučine.tieto žilky majú zvyčajne červenú alebo až fialovomodrú farbu. Predstavujú najmä estetický problém, no niekedy sa môžu prejavovať i bolesťou a v prípade dolných končatín aj opuchmi nôh.

Sklo k tvorbe metličkových žil je do istej miery dedičný, vplyv majú aj hormonálne zmeny často v tehotenstve, ale môže aj menopauza ,či užívanie hormonálnej antikoncepcie alebo ochorenia cievného systému.Ku vzniku metličkových žil môžeme prispieť aj zlým životným štýlom, nadváha, nedostatok pohybu, fajčenie dlhé státie a sedenie.

Odstránenie metličkových žíl- sklerotizácia

V odstraňovaní metličkových žíl je efektívna metóda sklerotizácie ,kedy vpichujeme do postihnutých žil injekciou  roztok, který zlikviduje vnútornú žilnú výstelku. Po ošetrení je nutné nosit 2 týždne elastickú punčochu , kedy dôjde k zlepeniu cievnej steny žiliek. Ošetrenie metličkových žiliek je minimálne bolestivé.

Cena zákroku s aplikáciou 2 ampuliek injekcie je 20 €.