MD kolagénové injekcie

GUNA MD kolagénové injekcie na terapiu bolesti pohybového aparátu

Rad prípravkov COLLAGEN MEDICAL DEVICES sú certifikované zdravotnícke pomôcky na terapiu bolesti pohybového aparátu. Sú vyrábané talianskou spoločnosťou Guna, ktorá sa už viac ako dvadsať rokov zaoberá farmaceutickým výskumom. Spoločnosť Guna tradične vo svojich prípravkoch využíva predovšetkým telu vlastné látky vo fyziologických koncentráciách v kombinácii s rastlinnými extraktmi a ďalšími prírodnými látkami. Konceptom je teda čo najprirodzenejšie regulovať fyziologické funkcie nášho organizmu tam, kde je to potrebné. Do konceptu tohto inovatívneho lekárskeho odvetvia tzv. „Fyziologickej regulačnej medicíny“ sa radia aj MD kolagénové injekcie.

Jedná sa o kompletný rad prípravkov na liečbu bolesti spôsobenej všetkými formami ochorenia pohybového a podporného aparátu. Zmierňujú bolesť a zlepšujú pohyblivosť kĺbov spomalením fyziologickej degenerácie kĺbov a pridružených tkanív, a to vždy v tej oblasti, pre ktorú sú určené. Zároveň zmierňujú poškodenie spôsobené starnutím, nesprávnym držaním tela, sprievodnými chronickými ochoreniami, poraneniami a úrazmi. Obsahujú kolagén, ktorý pôsobí proti ochabnutosti spojivového tkaniva a látky rastlinného a minerálneho pôvodu, ktoré napomáhajú transportu kolagénu do cieľového tkaniva. Účinkujú komplexne na bolesti pohybového aparátu.

Benefity

Prírodný pôvod
Pre všetky vekové kategórie
Bez rizika liekových interakcií
Možnosť kombinácie s inou liečbou

Účinnosť
Bezpečnosť
Znášanlivosť
Bez alergických reakcií

Prípravky sú dostupné v balení po 10 a 50 ampuliek. Nie sú viazané na lekársky predpis a sú k dostaniu v lekárni. Aplikácia je rýchla, minimálne bolestivá (aplikácia subkutánna, intradermálna, intramuskulárna, intraartikulárna). Ideálne je absolvovať kúru 10 kolagénových injekcií, avšak záleží na type problému a odporúčania lekára.

Štandardným protokolom je použitie jednej až dvoch ampuliek 2-3x týždenne po dobu prvých dvoch týždňov podľa závažnosti a klinického stavu; následne jedno ošetrenie týždenne až do úľavy od bolesti. Úľava od bolesti sa zvyčajne dostavuje po prvom až treťom ošetrení.

Cena za jednú podanú injekciu je 10,00 Eur (doporučujeme podať min. 5 inj.).